sobota 23. června 2012


Roztomilé malé lhářkyAutorka: Sara Shepard
Originál: Pretty little liars
Série: Roztomilé malé lhářky
Přeložil: Anna Školníková
Díl: první
Žánr: dívčí román
Česká anotace:
Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství.


Jistěže, Alison byla Alison. Její rameno bylo vždycky nablízku, když ses potřebovala vyplakat. Byla to ona, komu jsi volala, aby od nového kluka zjistila, jestli se mu líbíš. Byla to ona, kdo ti popravdě řekl, jestli ti džíny dělají velký zadek. Jenže to byla právě ona, koho se všechny bály. Ali o každé z nich věděla víc než kdokoli jiný. A znala i příběhy, které si všechny přály spálit – stejně jako tělo. Je to příšerná představa, že by Ali mohla být mrtvá, ale… pokud by skutečně byla, jejich tajemství by zůstala skryta.


NakladatelstvíBB/art
Počet stran: 262
Vazba: Vázaná
Trailer:


Můj názor (obsahuje lehké spoilery):

Každý se chce stát nejlepší kamarádkou Alison DiLaurentisové. Jenže, ona není dívka, která by se kamarádila s kterýmkoliv. Alison každý závidí, její postavu,oblečení a celkový vzhled. Když se stanete kamarádky Alison, vše se zcela změní. Už nejste ta holka, která chodila po škole a neštěkl na ní ani pes. Už se o vás mluví "Ta holka z Rosewood day", každý vás začne obdivovat, chce s vámi navázat přátelství. Už nejste dívka, která denně snědla pytlíček chipsů.
Alisonino přátelství si vyslouží Spencer, Hanna, Emily a Aria. Dívky, která každá z nich skrývá nějaké tajemství. Všechna tajemství zná jenom Alison. Jednoho večera, ale Alison zmizí a celý svět se změní.
Tři roky uplynuly a Alisonino tělo se stále nenašlo. Holky se stihly od sebe odloučit. Aria odjela na Island. Hanna si našla novou kamarádku Monu, ze které si pokaždé s Alison dělaly srandu. Hanna, ale také stihla jednu velkou změnu. Z Hanny baculky se stala Hanna nepřehlédnutá. Kluci se za ní otáčí, žadají o číslo a třeba také na rande.Jenže, ale dívkách začaly chodit podivuhodné zprávy od --A. Kdo by mohl být --A., než Alison? Jenže jejich podeždření bude vyvráceno jednoho dne, když najdou Alisonino tělo na její zahradě.
Tak kdo to může být? Tuhle otázku si klade každá z dívek.Kniha je z opravdového života. Nevyskytují se tu žádné nadpřorozené bytosti, ai nic podobného. Každý z nás skrývá tajemství, někteří i takové, které nesmí být nikdy zjištěno.

Na knížku jsem si musela chvilku zvyknout. No tedy ne ani na knížku, spíš na postavy a jejich vzhled. Protože koukám i na seriál a mám zabudovaný vzhled holek ze seriálu a v knížce vypadají úplně jinak.

Ale jak už jsem se zmínila, je tu i seriál, který je úžasný jako knížka.Před nedávnej začala už třetí řada a můžu podotknout, že už bych i potřebovala další díly knížek. Jsem vždycky natěšená, když shlédnů pár díly lhářek, hned musím popadnou knížku a začít ji číst.

 

Zdroj obalu knihy: BB art
Zdroj obrázků: Weheartit
 

1 komentář:

  1. Já se koukám na seriál , ale kniha také navypadá k zahození :) MOžná bych si ji i časem pořídila ;)

    OdpovědětVymazat